Hakkımızda

İstanbul Genetik Grubu

2008 yılında 2 yıl süren ön çalışmalar sonrasında kurulan İstanbul Genetik Grubu (İGG) Genetik Tanı Merkezi, Türkiye ve dünya genelinde bir Referans Genetik Merkezi olmayı hedeflemiştir. Yetkin Genetik Danışmalık hizmeti veren İGG, özel genetik uygulamalarında dünyanın ilk 10 laboratuvarı arasında yer almaktadır.

İGG, genetik test uygulamalarını ulusal genetik danışmanlık ağıyla ve uluslararası işbirlikleriyle sürekli geliştirerek güvenilir bir Akredite Test Paneli oluşturmuştur. Bilgi verici ve klinik olarak yönlendirici Genetik Rapor verebilen İGG, Güncel Teknoloji konusunda uzmanlaşmış bir Profesyonel Ekip ile çalışmaktadır.

Birçok Hastane, Özel Tedavi Merkezi ve Laboratuar Grubu ile birlikte çalışan İGG, ülke içinden ve yurtdışından başvuran hastalarına SÜREKLİLİK gösterebilen bir standartta hizmet vermektedir.

Dr. Rıdvan Seçkin Özen

Dr. Rıdvan Seçkin, Gülhane Askeri Tıp Akademisinden mezun olarak uzmanlığını Tıbbi Genetik alanında tamamladı. Uzmanlık eğitimini GATA ile birlikte eş zamanlı olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde Pittsburgh Üniversitesi İnsan Genetiği Departmanında aldı.

6 yıllık bir süreç boyunca Chicago’daki  Reprodüktif  Genetik Enstitüsü’nün medikal direktörlüğü yaptı ve daha sonra ülkemizde Pakize Tarzi Laboratuvarları Tıbbi Genetik Merkezi ve Preimplantasyon Genetik Tanı Merkezi Tıbbi Direktörlüğünü üstlendi.

2007 yılından itibaren yine Chicago’da Children`s Memorial Research Center, Stem Cell Core Northwestern University`s Feinberg School of Medicine’ da Genetik Tanı Laboratuvarları Koordinatörlüğü ve hESC Genetik Araştırma şefliğinde bulundu.

Şu an merkezimiz İstanbul Genetik Grubu’nun Genel Direktörüdür.